• O PRZEDSZKOLU

• Opłaty za korzystnie z Przedszkola Integracyjnego w Mysłowicach  rok szkolny 2023/2024

•

1. Informujemy rodziców oraz opiekunów prawnych, że zgodnie z art. 52 ust. 15 ustawy z dnia 27 października 2017 roku o finansowaniu zadań oświatowych (t. j. DZ.U. z 2020 r., poz. 17) opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego przedszkolach oraz opłaty za wyżywienie stanowią niepodatkowe należności budżetowe o charakterze publicznoprawnym.

2. Stawka żywieniowa dziennie wynosi:

- 3 posiłki  (w tym: śniadanie, obiad, podwieczorek): 11,00 zł

- 2 posiłki (w tym: śniadanie, obiad): 8,90 zł

- 2 posiłki (w tym: obiad, podwieczorek): 8,60 zł

- 1 posiłek (obiad): 6,50 zł

- 1 posiłek (śniadanie): 2,40 zł

- 1 posiłek (podwieczorek): 2,10 zł

1.   Wysokość opłat za świadczenie – „za pobyt” wynosi :
        1. w godz. 8.00 – 13.00 bezpłatnie;
        2. za korzystanie ze świadczeń poza 8.00 - 13.00
        1. przez dzieci 6-letnie realizujące roczne przygotowanie przedszkolne – nie ma opłat /wg zasady obowiązującej w ustawie, dzieckiem 6 – letnim jest to, które rozpoczyna edukację przedszkolną od nowego roku szkolnego (od września)
          w roku kalendarzowym, w którym ukończy 6 lat/
        2. przez pozostałe dzieci uczęszczające do przedszkola za godzinę pobytu dziecka:
          1 zł, poza godzinami określonymi w pkt. 1

1. Opłaty za korzystanie z usług Przedszkola pobierane są „z góry”. Termin płatności
          do 10-tego dnia miesiąca.

2. Opłaty podlegają zwrotowi tylko w przypadku całodziennej nieobecności dziecka
          w danym dniu (liczone na koniec miesiąca). Zwrot następuje poprzez obniżenie opłat w kolejnym miesiącu, po uprzednim złożeniu przez rodzica/ opiekuna oświadczenia
          o nadpłacie.

3. Opłata nieuiszczona w terminie podlega ściągnięciu w trybie egzekucji administracyjnej.

4. Opłaty dokonuje się na rachunek bankowy przedszkola: 72 1050 1214 1000 0023 5935 9300.