• O PRZEDSZKOLU

• Ramowy rozkład dnia w przedszkolu

•

06:00 - 08:00 Schodzenie się dzieci – czynności opiekuńcze, zabawy swobodne, tworzenie okazji do wymiany informacji, rozmowy indywidualne z dziećmi, zabawy ruchowe, kontakty z rodzicami.

08:00 - 08:20 Wspieranie rozwoju dzieci poprzez: zabawy integracyjne, ćwiczenia mowy, artykulacyjne, oddechowe itp., zabawy ruchowe, kołowe i zer śpiewem, zabawy konstrukcyjne, zabawy rozwijające percepcję wzrokową i słuchową, rysowanie, zabawy dydaktyczne.

08:20 - 08:30 Przygotowanie do śniadania: zabiegi higieniczne, czynności samoobsługowe, pełnienie dyżurów w grupach starszych.

08:30 - 09:00 Śniadanie – wpajanie zasad dobrego wychowania, wyrabianie nawyków higieniczno-kulturalnych.

09:00 - 11:40 Wspomaganie rozwoju dzieci poprzez: zabawy dowolne, różnego typu zajęcia dydaktyczne, przebywanie ogrodzie przedszkolnym, na wycieczkach i spacerach, obserwacje przyrodniczych, prace gospodarcze, porządkowe, ogrodnicze, tworzenie okazji do poznawania, odkrywania, eksperymentowania, zabawy badawcze, konstrukcyjno-techniczne, kontakt ze sztuką, muzyką, literaturą, gry i zabawy ruchowe, zajęcia sportowe.

11:40 - 12:00 Przygotowanie do obiadu: zabiegi higieniczne, czynności samoobsługowe, pełnienie dyżurów w grupach starszych.

12:00 - 12:30 Obiad – samodzielne spożywanie posiłków, wyrabianie nawyków higieniczno-kulturalnych, praca dyżurnych.

12:30 - 14:00 Odpoczynek po obiedzie: zapewnienie różnych form relaksu w sali i w ogrodzie, leżakowanie dzieci młodszych, czynności opiekuńcze, zabawy dowolne, udział w zajęciach dodatkowych, słuchanie bajek, tworzenie warunków do aktywności ruchowej dzieci.

14:00 - 14:10 Przygotowanie do podwieczorku: zabiegi higieniczne, czynności samoobsługowe, pełnienie dyżurów w grupach starszych.

14:10 - 14:30 Podwieczorek - wpajanie zasad dobrego wychowania, wyrabianie nawyków higieniczno-kulturalnych.

14:30 - 16:30 Rozchodzenie się dzieci: zabawy swobodne w sali lub w ogrodzie, tworzenie sytuacji rozwijających indywidualne zdolności i zainteresowania dzieci, prace porządkowe, praca kompensacyjno-wyrównawcza, rozmowy indywidualne, kontakty z rodzicami.